درنگ : نودمین دوره جوایز اسکار صبح دوشنبه به وقت ایران برگزار شد در این دور فلیم کوتاه «کودک خاموش» برنده جایزه اسکار شد.

کارگردانی این فیلم را «کریس اوورتون» انگلیسی بر عهده داشت و علی فراهانی فیلمبردار ایرانی مقیم بریتانیا  فیلمبرداری آن را بر عهده داشت. همچنین ساخت موسیقی آن نیز با امیر صادقی کنجانی آهنگساز ایرانی بوده است.

این فیلم کوتاه ۲۰ دقیقه‌ای در شاخه بهترین فیلم کوتاه نودمین دوره جوایز سینمایی اسکار با چهار فیلم دیگر شامل «مدرسه ابتدایی دکالب»، «ساعت ۱۱»، «برادرزاده من اِمت» و «همه ما» برای کسب جایزه رقابت داشت.

علی فراهانی، مدیر فیلمبرداری این فیلم کوتاه یکی از حاضران در سالن دالبی‌تئاتر لس‌آنجلس محل برگزاری مراسم اعطای جوایز اسکار بود؛ اما امیر کنجانی اعلام کرده بود که به سبب رفتار تبععیض‌آمیز مقامات آمریکایی با شهروندان ایرانی با وجود داشتن ویزا در این مراسم شرکت نمی‌کند.

داستان فیلم کوتاه «کودک خاموش» که تاکنون چندین جایزه بین‌المللی به‌دست آورده است، درباره کودکی چهارساله و فاقد شنوایی است که زندگی صامتی را پشت سرمی‌گذارد؛ تا این که یک مددکار اجتماعی به او روش برقراری ارتباط از طریق زبان اشاره را آموزش می‌دهد.

«کودک خاموش» با کسب جایزه بهترین فیلم کوتاه جشنواره بین‌المللی «رودآیلند» واجد شرایط رقابت در جوایز اسکار شناخته شده بود.