درنگ : اولین رستوران زیر آب اروپا در دهکده بالی نروژ در سال ۲۰۱۹ آماده بهره‎برداری می‌شود. نام این رستوران «آندر» خواهد بود و بیشتر غذاهای موجود در منوی آن دریایی هستند. به غیر از غذاهای دریایی غذاهای بومی نروژی و سبزیجات محلی هم در منوی این رستوران وجود خواهد داشت.

احتمالا این سوال در ذهن همه به وجود می‎آید که صرف شام یا ناهار در این رستوران چقدر امن خواهد بود. این رستوران ۵ متر زیر آب قرار دارد و دیوارهای بتنی آن طوری طراحی خواهد شد که فشار و ضربات ناگهانی موجود در دریا و زیر آب را حتی در شرایط بدی جوی در دریا تحمل کند.

هنوز هیچ رستورانی در اروپا با چنین شرایطی وجود ندارد و این روشی نوین برای مشاهده دنیای زیر آب و مرجانی است. مشتریان این رستوران در حین میل کردن غذاهایشان می‏‌توانند با دنیای زیر آب آشنا شوند.

اما هنوز با بهترین قسمت آن آشنا نشده‌اید. برای تماشای محیط بیرون در این رستوران شما فقط یک پنجره کوچک ندارید بلکه سراسر دیوارهای این رستوران با پنجره غول‌پیکر احاطه شده که باعث می‌شود هر طرف را نگاه کنید فضای زیر آب را ببینید. در واقع این حس به شما دست می‎دهید که در زیر اقیانوس در حالی که می‎توانید به راحتی نفس بکشید، در حال صرف شام یا نهار هستید.