درنگ:  آیفون ایکس حاوی سیستم تشخیص چهره برای باز کردن قفل گوشی (Face ID)، نمایشگر تمام صفحه (all-screen design) که شبیه سامسونگ گلکسی اس ۸ و نوت۸ و ال جی ۶ و وی ۳۰ است، حذف دکمه هوم (no home button)، دکمه‌های کناری چند جانبه (multi-purpose side button۹) ایموجی‌های متحرک است.

آیفون ایکس حاوی آخرین نسخه‌ سیستم‌ عامل آی او اس (iOS 11) خواهد بود و اپل احتمالا در کنار رونمایی از آیفون ایکس، ورژن جدیدی از آیفون ۷ و آیفون ۷ پلاس را تحت عنوان آیفون ۸ و آیفون ۸ پلاس ارائه خواهد کرد.

انتظار می‌رود که آیفون ایکس، همانند آیفون ۷ پلاس دستکم ۳ گیگابایت حافظه داشته باشد. همچنین در آیفون ایکس نسخه جدید پردازشگر اپل ای ۱۱ بکار گرفته شده و دارای دوربینی با قدرت ۱۲مگاپیکسل در پشت گوشی و دوربین سلفی با ۷ مگاپیکسل است.

انتظار می‌رود که آیفون ایکس نوع جدیدی از ایموجی‌های متحرک با عنوان آنیموجی معرفی کند. همچنین در این سیستم امکان ساختن ایموجی‌های متحرک سه بعدی با استفاده از اسکن صورت افراد امکان پذیر است که می‌تواند صورت حیوانات را روی آن قرار داد و اشکال سه بعدی ساخت.

همچنین گفته می‌شود که در آیفون ایکس، محل اتصال هدفن حذف شده است و در این آیفون از مدل بهبود یافته آیفون بدون سیم «ایر پادز» استفاده می‌شود. انتظار می‌رود که آیفون ایکس که روز سه شنبه ساعت ۱۰ صبح به وقت محلی کالیفرنیا رونمایی می‌شود بیشتر از ۱۰۰۰ دلار قیمت داشته باشد.