درنگ: امام جمعه برازجان با گذشت چند روز از اتفاقات این کنسرت موسیقی که با مجوز اداره کل ارشاد استان و فرمانداری دشتستان برگزار شد اظهارات قابل تاملی درخصوص ضرر موسیقی بیان کرده است.

حجت الاسلام حسن مصلح می‌گوید: در احادیث و روایات ما ضررهای متعددی برای موسیقی ذکر شده است که از جمله مهم‌ترین آنها می‌توان به ایجاد عدم تعادل و توازن بین اعصاب، جنون با درجات متعدد، کوتاهی عمر، ضعف اعصاب، بیماری فشار خون، افسردگی و خمودگی، عامل فحشاء و جنایت، تضعیف و تضییع حس شنوایی، ضعف بینایی در حدّ نابینایی، از دست دادن نیروی فکر، بی‌ارادگی، سلب غیرت، مرگ ناگهانی، نفاق و دورویی، بی‌برکتی در زندگی، قساوت قلب و اتلاف وقت اشاره کرد.

وی با بیان اینکه موسیقی نی‌انبان که همراه با رقص است از مصادیق موسیقی حرام محسوب می‌شود اضافه کرد: موسیقی‌هایی مثل موسیقی تشییع جنازه، موسیقی نظامی، طبل و سنج جزو موسیقی حلال است.

حجت‌الاسلام حسن مصلح گفته است: ما اگر می‌خواهیم جامعه و جوانان ما دارای نشاط باشند لازم است زمینه فقر، تبعیض و بی‌عدالتی را از بین ببریم، زمینه ازدواج و اشتغال جوانان را فراهم کنیم، مسکن جوانان را تأمین کنیم، بر معنویّت جامعه بیفزاییم، از گرانی مایحتاج مردم جلوگیری نمائیم، ارزش و اعتبار پول ملی را بالا ببریم و از ازهم پاشیدگی خانواده‌ها جلوگیری نمائیم.

 

 

امام جمعه برازجان بیان کرد: فرمانداری‌ها، ادارات، شوراهای اسلامی، شهرداری‌ها و مدارس متوجّه باشند که حق ندارند از بودجه بیت‌المال برای این مجالس هزینه کنند و لازم است مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان نیز در این زمینه مجوز صادر نکند چراکه این مجالس دارای تبعات و حساسیّت‌های مختلفی است و مردم ما حاضر نیستند ببینند مجالس گناه به صورت علنی در فضای باز اجرا شود.