درنگ : در یخچال‎های خانگی کشوهایی وجود دارد که مدت‎‏هاست دلیلش وجودش به صورت یک راز باقی مانده است. اما در صورتی که این راز را بدانید مطمئنا زندگی برایتان بسیار آسان‎تر شده و در مصرف پولتان هم صرفه‎جویی می‏کنید.

کشوها برای افزایش عمر سبزیجات و میوه‌ها هستند. در واقع کشوها این کار را با محدود کردن هوای در گردش در اطراف میوه و سبزی انجام می‎دهند. همچنین بسیاری از آن‌ها دریچه تنظیم رطوبت هوا دارند. شما می‏توانید این دریچه را ببندید یا باز کنید. اگر چنین گزینه‎ای در یخچالتان وجود نداشته باشد باید بدانید که در آن قسمت رطوبت زیاد است.

بسیاری از میوه‎ها از جمله موز، کیوی و گلابی گازی به نام اتیلن در فضا منتشر می‎کنند و این گاز باعث می‏شود میوه‎های دیگر خیلی زود برسند. اگر میوه رسیده باشد این گاز به زودتر خراب شدن آن کمک می‏کند. در نتیجه اگر هوشمندانه میوه‌ها را در یخچال و مخصوصا در قسمت کشو آن قرار دهید عمر آن بسیار طولانی‎تر خواهد شد.

بهترین حالت استفاده از کشو این است که دو سوم آن پر باشد و نباید آن را بیش از اندازه پر کنید. از پر کردن آن نترسید، اما نباید مقداری آن را پر کنید که کشو به سختی بسته شود.