درنگ : محمدرضا باهنر گفت: «برخی می‌گفتند که جناب آقای شاهرودی بیمارند و شاید ریاست‌ مجمع تشخیص را نتوانند انجام دهند. ایشان بیماری داشتند و به درمان نیاز بود. بعد کار به جایی که قرار شد عمل جراحی انجام دهند رسید. در عمل جراحی که انجام شد غده‌ای کلیه ایشان را گرفته بود. در اتاق عمل قرار بود غده را بردارند که کلیه را برداشتند. یعنی پزشکان چاره‌ای نداشتند و لحظه‌ای باید تصمیم می‌گرفتند اما در هر صورت کلیه را اشتباه برداشتند و پاتولوژی کردند و مشاهده شد که کلیه سالم است و می‌شد همان غده را بردارند.»

باهنر در حالی این اظهارات را مطرح کرده است که سخنگوی وزارت بهداشت چندی پیش اظهار داشت: ادعای قصور پزشکی در مورد درمان یکی از مقامات سیاسی که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده، غیرمسئولانه و خلاف است.

وی قصور در رسیدگی به بیماری یکی از مقامات سیاسی کشور که در شبکه های اجتماعی منتشر شده است را اظهار نظری غیر مسئولانه و خلاف عنوان کرد و گفت: در روند درمان بیماری وی هیچگونه کوتاهی صورت نگرفته است.

آیت الله شاهرودی نیز خود درباره این بیماری گفته بود: یک سال است مبتلا به مشکلی در روده شده بودم. بعد از مدت‌ها مشخص شد غده در روده بزرگ است؛ بنابراین به اطبا مراجعه کردم. البته دوستان اصرار می‌کردند برای معالجه به خارج از کشور بروم که من قبول نکردم. من در مشهد و تهران به دکتر مراجعه کردم و در بیمارستان ساسان دو عمل جراحی داشتم که بعد از مدتی مشکل دیگری در کلیه چپ من ایجاد شد که پزشکان بر سر معالجه من دچار اختلاف نظر شدند. برخی از آنها بر عمل جراحی اصرار داشتند و برخی اعتقاد به جراحی نداشتند. بالاخره به دلیل غده دوم که بزرگ شده بود، مجبور شدم عمل کنم و این عمل را در بیمارستان ساسان انجام دادم.»

  واکنش هاشمی شاهرودی به انتقادات درباره سفرش به آلمان | پزشکان آلمانی عفونتی را کشف کردند که در ایران نتوانسته بودند
  واکنش وزارت بهداشت به شائبه اشتباه پزشکی در جراحی آیت الله هاشمی شاهرودی