درنگ : سعید تهرانی همسر سابق لادن طباطبایی است. وی چند سالی است که از همسر سابقش لادن طباطبایی جدا شده است. او درباره زندگی‌اش و علت جدایی‌اش گفت: در اوایل تربیت فرزندم متوجه شدم که فرزندمان با اختلالی روبه رو است که ۱۰ سال قبل با واژه اوتیسم برای اولین بار آشنا شدم. بارها به لادن طباطبایی درباره رفتار با فرزندمان تذکر و سفارش کردم اما او به گمان این که دخترمان لجبازی می کند با شعار فرزند عزیز است و تربیت آن عزیزتر دخترمان را تنبیه بدنی می‌کرد تا بیشتر یاد بگیرد. اما بیمار مبتلا به اوتیسم مطلقا نباید تنبیه بدنی شود.

وی ادامه داد: با این که پرستار ۲۴ ساعته هم برای نگهداری دخترمان داشتیم و پنجشنبه‌ها شب پرستار به خانه می‌رفت و جمعه بر می‌گشت اما او برای همین چند ساعت نبود پرستار هم اعصاب نگهداری فرزندمان را نداشت و فرزندمان را کتک می‌زد. بعضی اوقات متوجه می‌شدم که فرزندمان حال دیگری دارد اما نمی‌دانستم چنین کاری می‌کند اما روزی که من این موضوع را با چشم خود دیدم تصمیم گرفتم که فرزندم را نجات دهم بنابراین از او خواهش کردم که نگهداری فرزند را به من بسپارد. سپس وی به امریکا رفت و با شرکت در سیمنارهای مربوط به بیماری اوتیسم متوجه شد که من درست گفته‌ام و از این که از این بیماری اطلاع داشتم تعجب کرده بود.

همسر سابق لادن طباطبایی تاکید کرد: برای نگه داشتن زندگی با لادن طباطبایی بسیار تلاش کردم. برخلاف آن چه لادن طباطبایی در رسانه‌ها اعلام کرده بود فرزندم را در سال ۹۱ رها کرد و به آمریکا رفت. من به تنهایی از دخترم نگهداری کردم و فعالیت خودم و موسسه فیلمسازی‌ام متوقف شد. در نهایت لادن طباطبایی یک سال و نیم پیش وقتی از آمریکا برگشت گفت که ویزای آمریکا گرفته و می‌خواهد دخترم را ببرد اما متاسفانه این کار را نیز انجام نداده بود و ویزایی نداشت بلکه وی ماه‌های زیادی را در ترکیه اقامت گزید تا ویزا دریافت کند و مجددا به آمریکا رفت.

سعید تهرانی گفت: او در حال حاضر در آمریکا از دخترم سرپرستی می‌کند البته او قبلا هم با فرزندی که از شوهر اولش داشت هم برخورد درستی نمی‌کرد. او همسر خوب و نجیبی بود اما برای یک زندگی فقط زن بودن مهم نیست بلکه مادر بودن نیز مهم است. مسئله‌ای که شاید امروزه کمرنگ شده است.

لادن طباطبایی نیز در واکنش به اظهارات شوهر سابقش متن زیر را منتشر کرد: