درنگ: طی ماه‌های اخیر ثبت سفارش واردات خودرو متوقف شد؛ فارغ از بررسی توجیه توقف ثبت سفارش واردات این خودروها از سوی دولت که جای تامل دارد، این موضوع منجر به کاهش عرضه خودروهای خارجی و به تبع آن افزایش قیمت خودروهای خارجی در داخل کشور شده است.

بررسی جدیدترین قیمت برخی خودروهای خارجی در بازار حاکی از رشد قیمتی این خودروها دارد.

در همین زمینه قیمت خودروهای هیوندا توسان (new face) 2017، هیوندا سانتافه ۲۰۱۷، کیا سراتو، هیوندا النترا، کیا سورنتو، BMW-X4 و کیا اپتیما به عنوان پرطرفدارترین خودروهای وارداتی مورد بررسی قرار گرفت.

گزارش میدانی درنگ از بررسی قیمت‌ها حاکی از آن است که در گروه خودروهای هیوندای قیمت خودروی توسان news face مدل ۲۰۱۷ از قیمت ۱۸۸ میلیون تومان به ۱۹۰ میلیون تومان افزایش داشته است. قیمت سانتافه ۲۰۱۷ از ۲۳۰ میلیون تومان به ۲۳۵ میلیون تومان و قیمت هیوندا النترا ۲۰۱۷ از ۱۳۷ میلیون تومان با رشد ۷ میلیون تومانی به ۱۴۴ میلیون رسده است.

در گروه خودروهای کیا نیز قیمت سراتو new face مدل ۲۰۱۷ از ۱۳۷ میلیون به ۱۴۱ میلیون تومان، سورنتو از ۲۳۵ میلیون تومان با رشد ۱۰ میلیونی به ۲۴۵ میلیون تومان و قیمت اوپتیما نیز از ۱۹۸ میلیون تومان با رشد ۸ میلیونی به ۲۰۶ میلیون تومان افزایش یافته است.

همچنین قیمت خودروی BMW-X4 از ۴۲۵ میلیون تومان با افزایش ۱۵ میلیونی به ۴۶۰ میلیون تومان رسیده است.

جدول جدیدترین قیمت خودورهای خارجی

خودروقیمت قبلی (میلیون تومان)قیمت جدید (میلیون تومان)میزان افزایش(تومان)
هیوندا توسان ۲۰۱۷۱۸۸۱۹۰۲ میلیون
هیوندا سانتافه ۲۰۱۷۲۳۰۲۳۵۵ میلیون
هیوندا النترا ۲۰۱۷۱۳۷۱۴۴۷ میلیون
کیا سورنتو۲۳۵۲۴۵۱۰ میلیون
کیا اوپتیما۱۹۸۲۰۶۸ میلیون
کیا سراتو۱۳۷۱۴۱۴ میلیون
 BMW-X4۴۲۵۴۶۰۱۵ میلیون