در این ویدیو که در توئیتر وی منتشر شده‌است،‌بزوس درحالی دیده می‌شود که با کلاه ایمنی بر سر،‌ روی یک توربین بادی ۹۱ متری ایستاده‌است و به نشانه افتتاح بزرگترین نیروگاه بادی که تاکنون توسط شرکت آمازون راه‌اندازی شده،‌ بطری نوشیدنی را به بدنه توربین بادی می‌کوبد.

این نیروگاه بادی وسیع که در اسکاری کانتی تگزاس واقع شده، دارای بیش از ۱۰۰ توربین بادی غول‌پیکر است. آمازون می‌گوید این نیروگاه می‌تواند سالانه بیش از یک میلیون مگاوات ساعت برق پاک را به شبکه برق کشور بیافزاید.

  ثروتمندترین فرد جهان کیست؟ | بیل گیتس صدر جدول را از دست داد

این میزان برق برای تامین نیازهای ۹۰ هزار خانه مسکونی در سال کافی خواهد بود. شرکت آمازون هم‌اکنون دارای ۱۸ پروژه نیروگاه بادی و خورشیدی در سرتاسر آمریکاست و قصد دارد ۳۵ پروژه دیگر نیز به آنها بیافزاید.

یک سال پیش، بزوس و شرکتش سرنوشتی مبهم داشتند. دونالد ترامپ در دوران تبلیغات ریاست‌جمهوری خود بارها و بارها به مدیرعامل شرکت آمازون حمله کرده و او را تهدید کرد پس از انتخاب شدنش به عنوان رئیس‌جمهور مشکلاتی بزرگ را برای این شرکت ایجاد خواهد کرد.

  نمایی از دفتر مرکزی مرزی آمازون روی دیوار مرزی ترامپ | اتصال دو کشور و سه شهر

بزوس با انتشار این ویدیو که او را در نقطه‌ای بر بام جهان نشان می‌دهد، علاوه بر اعلام آغاز به کار نیروگاه جدید، موفقیت و تاثیرگذاری خود را به عنوان دومین میلیاردر جهان به رخ می‌کشد،‌شاید به رخ رئیس‌جمهوری که در یک‌سال ریاست‌جمهوری، علاوه بر محبوبیتش ۶۰۰ میلیون دلار از ثروت خود را نیز از دست داده‌است.

  ترامپ فقیرتر از همیشه؛ یک ایرانی ثروتمند‌تر از ترامپ | فهرست ثروتمندترین مردان ۲۰۱۷