درنگ:  خانواده‌های حادثه‌دیده علت اعتراض خود را کندی اقدامات دستگاه‌هایی مانند هلال‌احمر و سایر دستگاه‌های مربوطه اعلام کرده و معتقدند که دو ماه از این حادثه می‌گذرد، ولی جست‌وجوی اجساد به‌درستی انجام نگرفته و هنوز ۴٨ خانواده هیچ قطعه‌ای از فرد درگذشته خود را دریافت نکرده‌اند. خواسته تجمع‌کنندگان، دیدار با رئیس سازمان هلال‌احمر بوده، اما رئیس سازمان هلال‌احمر در لحظه تجمع اصلا در سازمان حضور نداشته‌ است.

پیش از این اعتراضات، زمانی که تنها ۴٠ روز از این حادثه گذشته بود، محمدعلی انواری برادر یکی از قربانیان این حادثه نوشته بود: «آنچه در این میان تأسف را دوچندان می‌کند، شیوه مواجهه مسئولان با این قبیل وقایع است. گویی عدالت و اخلاق گاه در هیاهوی منافع جناحی قربانی می‌شوند و وای بر ما اگر معیار و سنجشمان تنها بر محور اصول حزب و دسته‌مان استوار شود.

  تصویر تجمع و پلاکاردهای اعتراضی خانواده‌های جانباختگان سانحه سقوط هواپیمای یاسوج

مرتضی سلیمی رئیس امدادونجات سازمان هلال‌احمر در گفت‌وگو با شرق با بیان اینکه گلایه خانواده‌های کشته‌شدگان پرواز آسمان به سازمان هلال‌احمر نیست، تأکید کرد: «ما این اجساد را پس از پیداکردن پایین می‌آوریم و تحویل پزشکی‌قانونی می‌دهیم. شناسایی اجساد کاری تخصصی نیست و گلایه خانواده‌ها از امدادرسانی نیست؛ گلایه آنها این است که بالاخره اجسادی که پایین آورده می‌شوند زودتر تحویل خانواده‌ها شوند و این کار ما نیست، اینها یک نماینده به ما معرفی کردند و حتی ما در جلساتی که برگزار می‌کنیم آنها را دعوت می‌کنیم. الان تنها کسانی که بالای کوه برای شناسایی اجساد وجود دارند، تیم هلال‌احمر هستند».

وی افزود: روزهای اول چهار فروند بالگرد اعزام کرده بودیم، الان شرایط به دلیل وجود بهمن خطرناک است و ما نمی‌توانیم بچه‌های مردم را به خطر بیندازیم و باز هم کشته بدهیم، ما همه این مسائل و شرایط را برای خانواده‌های داغدار توضیح داده‌ایم.