درنگ :  حسن روحانی در بخشی از نشست خبری خود با خبرنگاران گفت: آن دوره که بگوییم ببندیم و از پشت بام بیندازیم پایین (منظورم دیش است، نه آدم) گذشته است.

رئیس جمهور درباره فضای مجازی نیز گفت: امروز فضای مجازی و اینترنت، فضای مهمی برای ماست. اطلاعات و دانش روز دنیا و مشاغل در این فضا بسیار مهم است. در دو سال گذشته ۲۰۰ هزار شغل در فضای مجازی به وجود آمده که موبایل‌محور است.

وی اضافه کرد: در حال گسترش نسل ۳ و ۴ موبایل در سراسر کشور هستیم. اهدافی که ما داریم فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی است.

روحانی اضافه کرد: الان رییس جمهور آمریکا توییت می‌کند و میلیون‌ها پاسخ می‌شنود و گاه عقب‌نشینی می‌کند. این یعنی این فضا در دنیای سیاست خارجی و داخلی یک بازیگر عمده است.

رئیس جمهور افزود: دولت مصمم است در زیرساخت، محتوا و پلتفرم‌های مورد نیاز به سمت توسعه حرکت کند لذا پهنای باند را می‌بینید که گسترش یافته است. سهولت دسترسی مردم با گذشته متفاوت است. کسی حوصله ندارد نیم ساعت معطل شود برای مشاهده یک اثر. در زیرساخت کار بسیار خوبی انجام گرفته است. در شبکه ملی هم گام‌های خوبی برداشته شده است.

روحانی با بیان اینکه دولت مصمم است شبکه‌های اجتماعی داخلی را تقویت کند و انحصار در این زمینه معنا ندارد گفت: اگر بنا باشد یک پیام‌رسانی بیاید و بخواهد همه فضا در اختیار آن باشد برای کشور ما مفید نیست. باید پیام‌رسان‌های مختلف حضور داشته باشند.

وی افزود: نسل جوان و معتقدین به انقلاب و کسانی که به هویت ایرانی و اسلامی خود ارج می‌نهند به این فضا وارد شوند تا تبدیل به یک فرصت بزرگ شود.