درنگ: سومین رویداد استارت‌آپ ویکند «شروع کن» با همکاری دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران، گروه کارآفرینان اسپارک و بنیاد نخبگان کارآفرینی ایران و با حمایت بانک گردشگری، مرکز خرید مگامال، dnaunion، گروه صنعتی معدنی زرین، صندوق کارآفرینی امید و سایر سرمایه‌گذاران در مهرماه امسال در محل دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران برگزار ‌می‌شود.

رویکرد اختصاصی این رویداد استارت‌آپ «گردشگری» تعیین شده است که تیم برگزاری سعی بر آن دارند ضمن آموزش مفاهیم پایه‌ای کارآفرینی توام با کارگاه‌های عملی و ترویج روحیه‎ تیم‌سازی، ایده‌های اولیه شرکت‌کنندگان را به مرحله ارزیابی، شکل‌گیری و پیاده‌سازی برسانند. براساس آمار منتشر شده بیش از ۳۶ درصد از استارت‌آپ‌هایی که در استارت‌آپ ویکند تشکیل شده‌اند، همچنان به فعالیت خود ادامه می‌دهند و بیش از ۸۰ درصد از شرکت‌کنندگان نیز تصمیم بر ادامه همکاری با استارت‌آپ خود را دارند.

استارتاپ ویکند گردشگری دانشکده کارآفرینی تهران tourism startup weekend

استارت‌آپ ویکند یک رویداد غیرانتفاعی جهانی است که رویکرد اصلی آن آموزش، شبکه‌سازی و اجرا و تجربه است و در ۳ روز آخر هفته برگزار می‌شود. در این رویداد مشتاقان کارآفرینی در حوزه‌ تخصصی آن رویداد خاص گرد هم می‌آیند تا با اشتراک‌گذاری مهارت و توانایی‌هایشان ضمن تشکیل تیم‌ها به راه‌اندازی ایده‌هایشان بپردازند. گروه افراد شرکت‌کننده در این رویداد به چهار زمینه کسب‌و‌کار، گرافیک، برنامه‌نویس و فعال گردشگری تقسیم می‌شوند. ظرفیت درنظر گرفته شده برای ثبت‌نام در این رویداد ۱۰۰ نفر بوده که این ظرفیت در بین چهار گروه مختلف از شرکت‌کنندگان به تناسب حجم متقاضی آن دسته تقسیم شده است.

اظهار نظر ریزبینانه، فنی و مالی داوران، استفاده از تجربه و مهارت منتورها و بهره‌مندی از پنل‌های علمی و کاربردی سخنران‌ها و آشنایی با سرمایه‌گذاران از جمله مزایای ارزشمندی است که شرکت‌کنندگان در این رویداد نیز از آن‌ها بهره‌مند می‌شوند.

رویداد کارآفرینی «شروع کن» در روزهای چهارشنبه ۱۹ الی جمعه ۲۱ مهر ماه برگزار می‌شود و علاقه‌مندان جهت ثبت‌نام می‌توانند به وب‌سایت زیر مراجعه کنند.