درنگ: دوشس کمبریج علاوه براینکه به جواهرات سلطنتی بریتانیا دسترسی دارد،‌ می‌تواند در هر مراسمی از مجموعه جواهرات خود نیز استفاده کند. قیمت گذاری روی مجموعه جواهرات او کار ساده‌ای نیست. برای مثال حلقه نامزدی الماس و یاقوت کبودی که زمانی در دستان پرنسس دایانا بود، ۳۰۰ هزار پوند ارزش دارد،‌ چیزی در حدود یک میلیارد و ۵۸۷ میلیون تومان.

البته این تنها جواهری است که او همیشه به دست می‌کند، دیگر قطعه‌ها متناسب با نوع مراسمی که در آنها حضور پیدا می‌کند متفاوت هستند اما شاید ساعت کارتیه ۴۶۰۰ پوندی یا ۲۴ میلیون تومانی که همسرش به او هدیه داده را نیز در گروه جواهراتی قرار داد که تقریبا همیشه همراه دارد.

کیت میدلتون در سال ۲۰۱۳ درحالی در مراسم شامی حضور پیدا کرد که دستبند الماسی به قیمت ۱۵۰ هزار پوند یعنی در حدود ۷۹۳ میلیون تومان در دست داشت، دستبندی که هدیه پرنس چارلز به او بوده‌است.

از دیگر جواهرات ارزشمند عروس ملکه بریتانیا می‌توان به گردنبند الماس مونیکا وینادر به قیمت ۱۹۵۰ پوند درحدود ۱۱ میلیون تومان، گوشواره ریوا به قیمت ۷۴۵ پوند درحدود چهار میلیون تومان، گردنبند کارتیه به قیمت ۵۵ هزار پوند درحدود ۲۹۰ میلیون تومان و یک جفت گوشواره طلایی کارتیه به قیمت ۳۵۷۰۰ پوند درحدود ۱۸۸ میلیون تومان اشاره کرد.

براساس گزارش کتابی به نام «چطور مانند یک شاهزاده لباس بپوشیم» ارزش کل مجموعه جواهرات کیت میدلتون ۶۰۰ هزار پوند برابر سه میلیارد و ۱۷۴ میلیون تومان است. اما این مبلغ شامل قیمت دستبند هدیه پرنس چارلز یا قیمت قطعه‌هایی که کیت به عنوان عروس خاندان سلطنتی در طول سفرهایش دریافت کرده نیست؛ و این به آن معنی است که حدود ارزش کل جواهرات او می‌تواند درحدود یک میلیون پوند یا درحدود پنج میلیارد تومان باشد.

ارزش کل جواهرات سلطنتی بریتانیا درحدود سه تا پنج میلیارد پوند تخمین زده شده‌ است.

 

آویز طلای آسپری به قیمت ۱۲۱۰۰ پوند
ساعت کارتیه به قیمت ۴۶۰۰ پوند
گوشواره رابینسون پلام به قیمت ۱۴۳۰۰ پوند
گوشواره مروارید به قیمت ۱۳۰ پوند
گوشواره کاترین زورالدا به قیمت ۴۳۰ پوند
ساعت تیسوت به قیمت ۶۲۰ پوند
انگشتر نامزدی یاقوت و الماس به قیمت ۳۰۰ هزار پوند
گوشواره الماس به قیمت ۳۵۰۰ پوند
گوشواره آمیتیس به قیمت ۱۴۰۰ پوند
گردنبند فورچون به قیمت ۳۹۵۰ پوند
گردنبند تانزانیت جی‌کالینز به قیمت ۸۴۷۵ پوند
گردنبند کارتیه به قیمت ۵۵ هزار پوند