درنگ: این جت ۱٫۹۶ میلیون دلاری یکی از مقرون‌به‌صرفه‌ترین جت‌های خصوصی است که امروزه در جهان به فروش می‌رسد. در واقع قیمت آن نصف قیمت نزدیک‌ترین جت رقیب در بازار است.

ساخت این جت کوچک بیش از ۱۰ سال طول کشیده‌است و اولین مدل تولید شده آن در می سال ۲۰۱۶ اولین پروازش را انجام داد. چند ماه بعد به تایید سازمان هوانوردی آمریکا رسید و اکنون شرکت سایروس درحال افزایش تولید این محصول جدید است. به گفته بن کوالسکی قائم‌مقام این شرکت، بازارهای هدف جت ویژن مالکان خصوصی و شرکت‌های هواپیمایی محلی هستند.

این جت در دسته جت‌های بسیار سبک‌وزن است و اصلی ترین رقیب آن هوندا جت و امبررفنوم ۱۰۰ است که از نظر قیمت اختلاف زیادی میان آنها وجود دارد. جت ویژن همچنین اولین جت خصوصی تک موتوره است که از دمی وی شکل برخوردار است.

این جت می‌تواند با سرعت ۵۵۵ کیلومتر بر ساعت تا ارتفاع هشت کیلومتری پرواز کند. جت ویژن پس از پیمودن ۶۲۰ متر روی باند می‌تواند از زمین بلند شود. با توجه به محدوده پرواز در هربار سوخت‌گیری، جت می‌تواند فاصله میان نیویورک تا دالاس را بدون توقف طی کند.

گنجایش این جت خصوصی که بدنه آن از جنس فیبرهای کربنی است، پنج بزرگسال و دو کودک است و هر صندلی از سیستم سرگرمی مجزایی برخوردار است. پنجره‌های بزرگ کابین خلبانی نیز دید پانورامایی را در اختیار خلبان قرار می‌دهد. برای مواقع ایمنی نیز سیستم چترنجاتی برای کل هواپیما درنظر گرفته شده‌است که به گفته شرکت سایروس این سیستم توانسته در مدل‌های قدیمی‌تر جان ۱۰۰ نفر را نجات دهد.