درنگ : طبق آخرین تحقیقات دانشمندان مواردی درباره خودرو افراد وجود دارد که برخی از خصوصیاتی شخصیتی فرد را توصیف می‏کند. در زیر به این موارد اشاره می‏کنیم.

ماشین اسپورن قرمز رنگ

این نوع ماشین باعث می‏شود همه نگاه‎ها به شما باشد. همه توجهات جلب شما می‏شود، یعنی مشکلی ندارید که بین این توجهات، نیورهای منفی دیگران هم به شما برسد. شما فردی هستید که دوست دارید ریسک‎های اقتصادی انجام دهید.

مینی ون

گاهی موضوع امنیت یا فضای کافی نیست، شما دوست دارید یک خودرو مینی ون داشته باشید. به این دلیل که شاید روزی افراد زیادی بخواهند سوار ماشین شما شوند. این یعنی شما اجتماعی هستید و به شدت به جمعیت و شلوغی علاقه دارید.

ماشین آفرود

ماشین آفرود برای مسیرهای غیر شهری است. اما بسیاری از افراد دوست دارند خودروهای شاسی بلند را طوری درست کنند که به نظر مخصوص آفرود است و با آن در شهر تردد کنند. اما افرادی که اعتماد به نفس کافی دارند هرگز این طور به دنبال توجه دیگران نیستند. این کار یعنی شمار اعتماد به نفس کمی دارید.

شاسی‎بلند

شاسی بلند به راننده آن این حس را می‎دهد که بر جاده تسلط کامل دارد. کسی که در آن است از باقی ماشین‎ها در سطح بالاتری قرار دارد و در ماشین فضای زیادی وجود دارد. این یعنی چنین افرادی شدیدا به امنیت و آرامش اهمیت می‎دهند.