درنگ : بورد آرتیکلز که یک سایت امریکایی است نوشت: توریست برای هر کشوری مثل معدن طلا است و می‎تواند به اقتصاد آن کشور کمک زیادی کند. در نتیجه بیشتر کشورها در سراسر دنیا با آغوش باز پذیرای توریست هستند. اما کشورهایی هستند که در این زمینه سخت گیری بیشتری دارند. در زیر به ۱۰ کشور که درهایشان را به روی بیشتر کشورها بسته‌اند اشاره می‎کنیم.

۱- عربستان سعودی

این کشور از همه توریست‌هایی که قصد سفر به آن را دارند می‌‎خواهد که یک مقیم قانونی عربستان اسپانسرشان شود. حتی اگر یک اسپانسر پیدا شود، باز هم تضمینی نیست که ویزا دریافت کنید و در واقع مراحل ارائه ویزای این کشور بسیار پیچیده است.

۲- ایران

ایران به طور کل به سختی به خارجی‌ها ویزا می‌دهد و اگر یک فرد امریکایی بتواند از طریق سفارت پاکستان برای کسب ویزای ایران اقدام کند باید ثابت کند که قرار است با تور به این کشور سفر کند.

۳- کره شمالی

این کشور از همه توریست‌هایی که قصد سفر دارند می‌خواهد تا با تور فول پکیج سفر کنند. در طول بازدید از این کشور باید تمام مدت به همراه لیدرهای تورتان باشید. این کشور هم در امریکا سفارتی ندارد و اگر یک امریکایی بخواهد به کره شمالی سفر کند باید از طریق سفارت چین اقدام کند یا اول به چین برود و بعد از آنجا برای گرفتن ویزا اقدام کند.

۴- سوریه

در این کشور در سال‌های اخیر درگیری‌های زیادی وجود داشته است. اما اگر توریستی بدون توجه به این موضوع بخواهد به آن سفر کند شاید ویزا گرفتن برایش حتی غیرممکن باشد. گرفتن ویزای این کشور پروسه‌ای بسیار پیچیده دارد. مدت زمانی که ویزا تائید شود یا رد شود هم بسیار طولانی است.

۵- کوبا

این کشور یکی از کشورهایی است که با ایالات متحده اصلا رابطه خوبی ندارد. به هم کاری ندارند، اما قوانینشان برای سفر به کشورهای هم بسیار پیچیده است. پروسه ویزا گرفتن یک کوبایی برای ورود به امریکا یا یک امریکایی برای ورود به کوبا پروسه‎ای است که تقریبا یک درصد شانس موفقیت دارد.

۶- سومالی

این کشور به داشتن دزدان دریایی زیاد مشهور است. پس دلیل خوبی است که به آن سفر نکنید. اما اگر برایتان اهمیتی ندارد و می‌خواهید به این کشور سفر کنید نیاز به یک اسپانسر و دعوتنامه از مقیم قانونی این کشور دارید.

  باارزش‌ترین گذرنامه متعلق به کدام کشور است؟ | جایگاه عجیب و پایین پاسپورت ایرانی

۷- آنگولا

اگر آنگولا در لیست کشورهایی که شما تهیه کردید تا حتما از آن دیدن کنید قرار دارد باید برخی چیزها را بدانید. قبل از درخواست ویزا باید هزینه آن و هزینه دعوتنامه را بپردازید و بعد از آن ثابت کنید که بلیت هواپیما و هتل را رزرو کرده‌اید تا ویزا در مرحله بررسی قرار گیرد.

۸- جمهوری افریقای مرکزی

سفارت امریکا از سال ۲۰۱۴ در این کشور وجود ندارد. هر امریکایی بخواهد ویزا بگیرد باید از طریق سفارت فرانسه اقدام کند. این کشور و مردم آن ذهنیت خوبی از امریکایی‌ها ندارند و هیچ علاقه‎ای به حضور مردم امریکایی در کشورشان ندارند.

۹- لیبی

لیبی و امریکا مدت‌هاست که رابطه خوبی ندارند. در سال ۲۰۱۴ سفارت امریکا در آن کشور بسته شد. در این کشور نرخ جرم بسیار بالا است و با این حال اگر کسی قصد سفر به آن را داشته باشد باید از طریق سفارت کشورهای همسایه اقدام کند.

۱۰- الجزایر

الجزایر یکی دیگر از کشورها است که از توریست‌ها می‎‌خواهد قبل از اقدام برای ویزا با رزرو بلیت و هتل و مخارج سفر ثابت کنند که از عهده آن برمی‌آیند. بعد از این کارها باید یک آژانس مسافرتی برای کسب دعوتنامه اقدام کند. بعد از آن مراحل بررسی آغاز می‌‏شود.