درنگ : یک آژانس مسافرتی بعد از تحقیقاتی به این نتیجه رسیده که اسامی افراد با مقصد سفرشان ارتباط دارد. این آژانس هواپیمایی بعد از بررسی مسافرت‎های بیش از ۱۰۰ هزار نفر نتیجه‎گیری کرده است.

افرادی که اسمشان مایکل است بیشتر به پرو، هند و چین سفر می‎کنند و خانم‎هایی که کارن نام دارند بیشتر به مراکش، ایسلند و اردن رفته‎اند. برایان‌ها بیشتر به ویتنام و هند می‎روند و ساراها دوست دارند به افریقا، روسیه و کرواسی سفر کنند. بنژامین‌ها بیشتر کشورهای افریقایی را انتخاب می‏‌کنند، جیسون‌ها به مصر می‎روند و آن‌ها دوست دارند سریلانکا را ببینند.

آنتونیا هال، متخصص روانشناسی در این باره می‏‌گوید: به نظرم شخصیت انسان‌ها تعیین می‎کند که کدام مقصد را برای سفر انتخاب کنند. البته این موضوع هم هست که هرکس در مکانی که به دنیا آمده و رشد کرده بیشتر سعی می‎کند اطراف همان کشور را ببیند و به آن سفر کند.

طبیعتا این که چه اسامی‎ به کدام کشور و شهرها سفر می‎کنند می‌‏تواند خطا هم داشته باشد. برای مثال وقتی می‎گوییم ماری‌ها به یونان می‌‏روند باید در نظر داشته باشیم که ماری نامی است که در دنیا بسیار زیاد است. اما نمی‏‌توان رابطه بین اسم و انتخاب مقصد را هم کاملا رد کرد.