درنگ : فهمیدن این موضوع که همسرتان به شما خیانت کرده اصلا اتفاق خوبی نیست. طبیعتا وقتی کسی چنین خبری را می‌‏شنود عصبانی شده و طبیعتا آسیب می‏‎بیند.

ممکن است احساس خوبی نداشته باشد که به زندگی با همسری که خیانت کرده ادامه دهید، اما یک متخصص معتقد است لزوما نباید به چنین روابطی پایان داد. در واقع او معتقد است این موضوع گاهی باعث محکم‎تر شدن رابطه هم می‎شود.

استر پرل سکس‎تراپیست اهل بلژیک و مقیم امریکا می‎گوید خیانت گاهی مفید هم هست، چون باعث می‌‏شود زوجین قدر ازدواجشان را بیشتر بدانند. بعضی از خیانت‌ها سازنده و بعضی باعث جدایی و در واقع ویرانگر هستند. نه این که کسی را به انجام چنین کاری تشویق کنم اما معتقدم وقتی چنین اتفاقی رخ داد، طلاق نباید تنها راه‎حل باشد. به نظرم مردم باید بتوانند شرایطشان را خودشان تعیین کنند و انتخاب‌ها به عهده خودشان باشد. این که فکر کنند طلاق مناسب‎ترین و بهترین گزینه است، ایده جالبی نیست زیرا گاهی بازگشت دوباره به زندگی باعث می‌شود قدر یکدیگر را بیشتر بدانند.

طبق آمار از سال ۱۹۹۰ به بعد میزان خیانت زنان به همسرانشان ۴۰ درصد افزایش داشته و این در حالی است که میزان خیانت مردان ثابت مانده است.