درنگ: هیوندای موتورز روز پنج‌شنبه اعلام کرده قرار است بعد از سال ۲۰۲۱ وسیله نقلیه الکترونیکی تولید کند که با هر بار شارژ باتری مسافت ۵۰۰ کیلومتر را طی کند. این خبر باعث نگرانی کمپانی‎های سازنده خودروی الکترونیکی شده که در دنیای رقابت در این زمینه هستند.

کمپانی خودروسازی کیاموتورز یکی از اصلی‎ترین رقیب‌های هیوندای که اتفاقا کره‎ای هم هست و از نظر فروش جهانی در کنار هیوندای در رده پنجم دنیا قرار دارد، اعلام کرده تا سال ۲۰۲۰، سی و یک مدل خودروی دوست‌دار محیط زیست تولید می‎کند. این کمپانی تا به حال ۲۸ مدل از این خودرو را تولید کرده است.

کمپانی‎هایی که ماشین‎هایی با سوخت الکتریسیته و منبع تغذیه باطری تولید می‎کنند مانند تسلا و تویوتا تا به حال ماشینی تولید نکردند که این مسافت را طی کند و همه مدل‎های آن‎ها خیلی زودتر به پایان سوخت می‎رسند.

سال گذشته هیوندای اولین خودروی الکترونیکی به نام لونیک را ارائه کرد اما این خودرو مسافت بسیار کمتری نسبت به مدل‎های برند جی ام و تسلا طی می‎کند. این کمپانی همچنین قول داده به زودی خودروی اسپورت کوچکی تولید کند که با هر بار شارژ باطری مسافت ۳۹۰ کیلومتر طی کند.