درنگ :  در دستور ویژه‌ای که حجت الاسلام‌و‌المسلمین محمدجعفر منتظری به معاون حقوق عامه دادستانی کل صادر کرده، آمده است: به دنبال اقدام توهین آمیز شرکت سامسونگ کره‌جنوبی با ورزشکاران عزیزمان که نماینده ملت بزرگ و رشید ایران اسلامی هستند و در پی آثار سوء سیاسی و اجتماعی آن در سطح بین‌المللی و با توجه به کسب منافع سرشار سالانه شرکت مذکور از فروش محصولات خود در جمهوری اسلامی ایران، مقرر می‌دارد در اولین فرصت مدیر شرکت سامسونگ در ایران احضار و نسبت به موضوع، اخذ توضیح و بررسی صورت گیرد.

در ادامه این دستور آمده است: چنانچه متعهد به جبران خسارت معنوی به نحو متناسب با اقدام اهانت آمیز خود شدند، زمان مناسبی را تعیین و به مرکز شرکت اعلام کنند. در غیراینصورت شرکت سامسونگ به عنوان شخصیت حقوقی و در اجرای بند الف ماده ٨ و مواد ١١، ١۴ و ۶٨٨ قانون آیین دادرسی کیفری و مواد ۲۰ و ١۴٣ قانون مجازات اسلامی به دادسرای عمومی و انقلاب تهران جهت بررسی موضوع معرفی شوند.

منتظری در پایان تاکید کرده است که گزارش اقدامات صورت گرفته به وی ارائه شود.

  جزئیات جنجال المپیکی سامسونگ | وزارت خارجه ایران سامسونگ را تهدید کرد | اولتیماتوم ظریف به سفیر کره: تلفن همراهم را عوض می‌کنم

سام الکتریک: کره‌ای‌ها عذرخواهی نکنند همکاری‌‌ها را کاهش می‌دهیم

سخنگوی شرکت سام الکترونیک و تکوین الکترونیک (تولیدکننده لوازم خانگی و تلویزیون در ایران) با محکوم کردن این رفتار زشت و غیرحرفه‌ای مسئولان برگزار کننده المپیک در عدم ارائه گوشی موبایل به ورزشکاران ایرانی بیانیه‌ای به‌شرح زیر داد:

در صورت عدم عذرخواهی مسئولان مربوط این شرکت‌ها، همکاری خود را با شرکت سامسونگ کاهش خواهیم داد. سیاست‌های شرکت سام الکترونیک و تکوین الکترونیک از فعالیت‌های سیاسی شرکت سامسونگ کاملاً جداست؛ این شرکت در ایران با بهره‌گیری از بیش از ۴ هزار نفر پرسنل در راستای اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال مشغول به کار و تولید است. شرکت سام الکترونیک و تکوین الکترونیک در هر شرایطی تابعه مقررات، قوانین و سیاست‌های اتخاذشده مسئولان جمهوری اسلامی است.