درنگ :  درحالی‌که بازیکنان آکادمی کیا در حال شادی پس از گل بودند، سرمربی حریف شروع به اعتراض به هادی مهدوی‌کیا سرمربی تیم کیا می‌کند. او عنوان می‌کند بازیکنان تیمش منتظر بودند که بازیکنان کیا به دلیل روی‌زمین‌افتادن هم‌تیمی‌شان توپ را به اوت بزنند و بازی را رها کرده بودند. هادی مهدوی‌کیا پس از شنیدن اعتراض مربی حریف به بازیکنانش دستور می‌دهد که یک گل به خودی بزنند تا بازی در شرایط جوانمردانه دنبال شود. اتفاقی تقریبا بی‌سابقه در فوتبال ایران؛ آن گل به خودی شاید قهرمانی را از آکادمی کیا می‌گرفت. به‌هرحال این بازی در آخر ۴-۴ شد و پیکان به قهرمانی رسید.

مهدوی‌کیا درباره صحنه گل به خودی می‌گوید: من در آن لحظه نگاهم متوجه بازیکن مصدوم خودمان بود، می‌خواستم ببینم از زمین بلند می‌شود یا خیر و اصلا متوجه نشدم آیا شرایط گل ما طبیعی بود یا نه. برای حفظ بازی جوانمردانه و احترام و اعتماد به صحبت سرمربی حریف، به بچه‌های‌مان گفتم به خودمان گل بزنند. من صحنه را دقیق ندیده بودم. باید ظرف ١۵ ثانیه تصمیم می‌گرفتم ملاک را اعتماد به صحبت سرمربی حریف گذاشتم و چنین تصمیمی گرفتم.

وی گفت: من اگر در آن لحظه به نظر سرمربی حریف اعتماد نمی‌کردم این ذهنیت پیش می‌آمد که ما هم مثل برخی تیم‌های دیگریم. می‌خواستم ثابت کنم در آکادمی کیا نگاه ما به ورزش و اخلاق متفاوت است.

ویدئوی این حرکت جوانمردانه تیم فوتبال کیا را در زیر ببینید: