درنگ: گوگل، فیس‌بوک و توئیتر مورد هجوم رهبران سیاسی دنیا قرار گرفتند و موظف شدند هرچه مربوط به اقدامات تروریسی است را از روی سایت‌هایشان بردارند در غیر این صورت با جریمه‌های سنگین مواجه می‌شوند.

ترزا می، نخست‌وزیر بریتانیا از کمپانی‌های اینترنتی خواسته تا هرچه زودتر دست از انتشار مطالب مربوط به ترور و توریسم دست بکشند و با این کار از طریق تکنولوژی با تروریسم مبارزه کنند.

همچنین به طور جداگانه از آمازون و ایبی خواسته شده تا فروش محصولاتی که مربوط به کشتار و ترور و حتی ساخت مواردی که استفاده تروریستی دارد، را قطع کنند.

طبق آمار رسمی ۵۴ هزار سایت مختلف روش‌های ساخت بمب‌های دست‌ساز را آموزش داده‌اند و توضیحاتی درباره نحوه حمله با ماشین و چاقو ارائه کرده‌اند. این‌ها روش‌هایی است که داعش بیش از باقی روش‌ها از آن برای اهداف تروریستی‌اش استفاده کرده است.

طبق درخواست رهبران سیاسی سایت‌ها باید در عرض کمتر از ۲ ساعت بعد از انتشار موضوعات و پست‌های تروریستی آن را بردارند چرا که ۲ ساعت اول طبق تحقیقات مهم‌ترین زمان است و دو سوم مقدار شیر شدن مطالب مربوط به این زمان است.

پیش از این گوگل و یوتوب استفاده از پیشرفته‌ترین امکانات برای شناسایی اتوماتیک ویدئوهای نامربوط را به کار گرفته‌اند. همچنین توئیتر اعلام کرده در طول ۲ سال اخیر تقریبا یک میلیون اکانت که پست‌هایی مربوط به تروریسم منتشر می‌کردند را بلاک کرده است.