درنگ: مرحوم یزدی که ساعت ده و نیم امشب درگذشت به دلیل بیماری کبدی و انجام آزمایشات پزشکی در بیمارستانی در تهران بستری شده بود و پس از آن به ترکیه رفت. هنوز علت دقیق مرگ او مشخص نشده اما احتمال می‌رود که نارسایی کبدی موجب مرگ وی شده باشد. این در حالی است که چندی پیش آمریکا به او برای درمانش ویزا نداد!

گفته می شود پیکر مرحوم یزدی بزودی به کشور منتقل خواهد شد.

عماد بهاور عضو نهضت آزادی ایران گفت: پیکر دکتر ابراهیم یزدی هفته آینده به تهران منتقل می شود. برنامه ریزی برای تدفین وی در ایران انجام شده است. پیشروی سرطان در هفته‌های گذشته بارها برای ایشان مشکل ایجاد کرد و در نهایت ساعتی قبل در ترکیه از دنیا رفت.

یزدی یکی از مشاوران امام خمینی(ره) در دوران تبعید در نوفل‌شاتوی فرانسه بود. او دارای مدرک داروسازی از دانشگاه تهران بود.

وی پس از انقلاب اسلامی در ابتدا به عضویت شورای انقلاب درآمد و سپس با شروع دولت موقت به عنوان معاون نخست‌وزیر در امور انقلاب و بعد از استعفای وزیر امور خارجه در سمت وزارت امور خارجه فعالیت کرد.

ابراهیم یزدی یکی از اعضای تیم مذاکره‌کننده ایرانی با آمریکایی‌ها پس از پیروزی انقلاب اسلامی بود. او دبیرکلی نهضت آزادی را هم بر عهده داشت.