درنگ: نسخه اولیه آی‌فون ۸ که به گفته شرکت اپل در ماه سپتامبر عرضه و فروش آن آغاز خواهد شد ۹۹۹ دلار (در حدود سه میلیون و ۸۶۴ هزار تومان) به فروش می‌رسد.

  ویدئویی از تصاویر لو رفته آیفون ۸ | ویژگی‌های محصول جدید اپل که تا مهر ماه می‌آید

این یعنی آی‌فون هشت نسبت به آی‌فون ۷ نزدیک به ۳۰۰ دلار و از آی‌فون ۷ پلاس ۲۳۰ دلار گران‌تر است. این درحالی است که هنوز مشخص نیست این مبلغ قیمت اولیه آی‌فون ۸ است یا قیمت تمام شده آن، زیرا همانطور که می‌دانید قیمت گوشی‌های آی‌فون متناسب با میزان گنجایش حافظه آن در ارتباط است و حداکثر حافظه آی‌فون می‌تواند ۱۰۰ دلار به قیمت این گوشی بیافزاید.

این تنها گزارشی نیست که از قیمت بالای گوشی جدید شرکت اپل منتشر شده‌ است. پیش از این نیز شرکت فست گزارشی مشابه را منتشر کرده و گفته بود نسخه ویژه دهمین سالگرد آی‌فون شرکت اپل قیمتی در حدود هزار دلار خواهد داشت. بلومبرگ نیز معتقد است این مدل ویژه به همراه دو مدل ۴٫۷ اینچی و ۵٫۵ اینچی دیگر رونمایی خواهد شد.

انتظار می‌رود در طراحی این آی‌فون جدید و ویژه که آی‌فون ۸ یا آی‌فون ایکس نامیده می‌شود، تحولی بزرگ و قابل توجه رخ داده باشد. تغییرات می‌توانند شامل افزوده شدن نمایشگر OLED با کنتراست تصویری بالاتر، حذف قاب دور نمایشگر و افزایش ابعاد سطح نمایشگر، افزوده شدن سیستم تشخیص چهره و شارژ بی‌سیم با هدف رقابت با گوشی‌های سامسونگ باشند.