درنگ : با درست کردن این کاردستی‌ها همراه کودکتان لذت می‌برید. ابتدا به پیاده‌روی در طبیعت بروید و وسایل مورد نیاز را جمع آوری کنید، سپس شروع به خلق کردن کنید.

  ۱.جنگل بامزه

 خارج از خانه وسایل مختلفی مثل سنگ، شاخه درخت، خزه و پوسته درخت جمع آوری کنید. سپس گلدان و یا تنگ شیشه‌ای را به عنوان گلخانه بردارید. سنگ‌ها و شاخه‌های درخت را با رنگ‌های اکریلیک رنگ کنید و بگذارید خشک شوند. تنگ را با سنگ و خزه مصنوعی پر کنید. به کودک خود کمک کنید تا یک جنگل مصنوعی به کمک وسایلی که جمع آوری کرده و خرت و پرت‎های داخل خانه بسازد.

  ۲. میوه کاج

از مخروط‌های درخت کاج حیواناتی مانند جوجه تیغی درست کنید. یک دایره از نمد ببرید و سپس یک وتر ان را بریده و آن را به شکل مخروط چسب بزنید. پس از خشک شدن آن را به مخروط کاخ ساده و یا رنگ شده بچسبانید. دو دایره کوچک‌تر ببرید و به عنوان گوش بچسبانید. از دکمه و یا منجوق‌های سیاه کوچک برای چشم و بینی استفاده کنید.

  ۳. شاخه‌های رنگی درختان

این پروژه هنری بسیار کارامد است زیرا می‌توانید از تمام وسایل اضافه که در خانه دارید استفاده کنید. یک شاخه متوسط را به عنوان پایه کار انتخاب کنید. سپس با کودک خود کاموا، نخ، روبان و هر چیز دیگری که دوست دارد دور آن بپیچید. می‌توانید آن را با توپک‌های کوچک کاموایی یا هر وسیله دیگری تزئین کنید. حتی برای زیبایی بیشتر می‌توانید قسمت‌هایی از چوب را رنگ کنید.

  ۴. پارچه‌های کتان طرح‌دار

از برگ‌ها به عنوان مهر برای تزئین دستمال‌هایتان استفاده کنید. برگ‌هایی را که تازه از درخت افتاده‌اند و خشک نشده‌اند را بردارید و با قلموی مویی و رنگ پارچه رنگشان کنید سپس آن‌ها را بر روی پارچه بگذارید و به آرامی فشار دهید. برگ را برداشته و این کار را تکرار کنید. اجازه دهید رنگ خشک شود و سپس پارچه آن را بشویید.