درنگ : این حجم عظیم کالری در اثر مصرف چیپس، کیک‌ها، شیرینی‌ها، شکلات و نوشیدنی‌های شیردار یا قندی است که با ۵۰ روز نیاز غذای یک زن بالغ برابری می‌کند.

این آمار پس از نظرسنجی از ۱۰۰۰ زن از سوی شرکت غذایی هلندی Kallo به دست آمده‌است و این شرکت تایید می‌کند که زنان به صورت متوسط در هفته ۲۲۴۰ کالری بیش از نیاز خود مواد غذایی مصرف می‌کنند.

  شیرینی‌ها غمگینتان می‌کنند؟
زنان در طول یک روز کاری دست‌کم سه نوع میان‌وعده مصرف می‌کنند که در میان آنها مواد ترد مانند چیپس پاشنه آشیل خانم‌های شاغل معرفی شده‌است | زنان شاغل در طول یک سال ۱۳۵ بسته چیپس مصرف می‌کنند و ۴۵ درصد از افرادی که در نظرسنجی شرکت کردند به داشتن انباری از این ماده غذایی در محل کار خود اعتراف کرده‌اند

۱۰۰۸۰۰ کالری مازاد سالیانه برابر کالری ناشی از خوردن ۱۹۳ دوبل برگر یا ۵۰۲ بسته کامل شکلات است. هلن باند متخصص تغذیه می‌گوید این آمار چندان عجیب نیست اما هشدار می‌دهد مصرف ۵۰۰ کیلو کالری مازاد در روز می‌تواند به ۵۰۰ گرم اضافه‌وزن در هفته منجر شود.

بررسی‌های شرکت Kallo نشان می‌دهد زنان در طول یک روز کاری دست‌کم سه نوع میان‌وعده مصرف می‌کنند که در میان آنها مواد ترد مانند چیپس پاشنه آشیل خانم‌های شاغل معرفی شده‌است: زنان شاغل در طول یک سال ۱۳۵ بسته چیپس مصرف می‌کنند و ۴۵ درصد از افرادی که در نظرسنجی شرکت کردند به داشتن انباری از این ماده غذایی در محل کار خود اعتراف کرده‌اند.

  تصاویر کیک تولد سلبریتی‌ها؛ از محمدرضا گلزار و احسان علیخانی تا جانی دپ و جنیفر لوپز

۳۹ درصد دیگر داشتن مخزنی از انواع بیسکوئیت‌ها را تایید کرده‌اند. نتیجه نظرسنجی نشان می‌دهد زنان به طور کل در طول سال ۱۳۵ بیسکوئیت، ۹۰ برش کیک، ۹۰ بسته شکلات و ۴۵ دونات مصرف می‌کنند.

زنان به طور کل در طول سال ۱۳۵ بیسکوئیت، ۹۰ برش کیک، ۹۰ بسته شکلات و ۴۵ دونات مصرف می‌کنند

سو بایک،‌ متخصص تغذیه معتقد است مصرف بیش از اندازه از اسنک‌ها در محل کار به راحتی رخ می‌دهد زیرا محل کار جایی است که افراد تحت شرایط روحی مانند خستگی یا استرس قرار می‌گیرند. وی داشتن صبحانه کامل پیش از آغاز روز کاری را یکی از راه‌حل‌های جلوگیری از مصرف بیش از اندازه اسنک‌ها می‌داند و انتخاب هوشمندانه اسنک‌ها، موادی مانند انواع میوه‌ها، شیرینی‌های جودار، و دانه‌های روغنی را توصیه می‌کند.

براساس نتایج این نظر‌سنجی، از هر هفت نفر یک نفر همکاری که از خانه اسنک یا شیرینی به محل کار آورده را عامل مصرف بیش از اندازه اسنک معرفی می‌کند. همچنین براساس این نظرسنجی، محبوب‌ترین زمان برای مصرف اسنک‌ها ساعت ۱۰ صبح و ۳:۳۰ عصر است.

خستگی، عصبی شدن و کسل شدن از اصلی‌ترین عوامل گرایش خانم‌ها به مصرف انواع اسنک‌ها عنوان شده‌است. نکته جالب‌ اینکه ۸۵ درصد از شرکت‌کنندگان در نظرسنجی اعلام کردند که روز خود را با نیت سالم‌خوری آغاز می‌کنند.