درنگ : این مجله همزمان خودروهای هوندا CRV و فورد F-150 را به ترتیب به عنوان برترین خودروهای شاسی بلند و وانت سال معرفی کرد. برای اینکه خودرویی بتواند به چنین عنوانی دست پیدا کند باید تماما جدید باشد یا نسخه‌ای کاملا جدید و بازطراحی شده از مدلی قدیمی‌تر باشد. خودروها پس از انجام آزمایش‌های مختلف در مسیرهای آزمایشی و جاده‌های حقیقی انتخاب می‌شوند.

 

 

مدل پایه خودروی آلفارومئو جیلیا Quadrafoglio که قیمتی برابر ۳۸ هزار دلار درحدود ۱۵۶ میلیون تومان دارد، مدلی محور عقب است که توان موتور آن ۲۸۰ اسب بخار بوده و عملکرد خیره‌کننده‌ای در حین رانندگی از خود به نمایش می‌گذارد. طراحی بیرونی و داخلی خودرو نیز از دیگر جنبه‌های قابل توجه این خودرو به شمار می‌رود.

 

 

اگرچه شرکت تسلا به ندرت خودرویی را برای آزمایش در اختیار خبرنگاران قرار می‌دهد اما یک مدل از تسلای ۳ خود را در اختیار این مجله قرار داد. تسلا مدل S در سال ۲۰۱۲ توانسته بود عنوان خودروی سال این مجله را به دست آورد. اگرچه نویسندگان مجله موتور ترند تحت تاثیر عملرد خیره‌کننده مدل ۳ قرار گفتند اما برخی از آنها قیمت ۶۰ هزار دلاری آن را زیر سوال بردند زیرا از ابتدا قرار بود مدل سه به مدل مقرون به صرفه تسلا تبدیل شود و قیمت پایه آن ۳۵ هزار دلار اعلام شده‌ بود. کوچک بودن فضا در صندلی‌های عقب خودرو و استفاده از مواد ارزان‌قیمت در طراحی داخلی از دیگر نکات منفی تسلا مدل ۳ بود.

 

 

خودروی هوندا CR-V که به عنوان خودروی شاسی بلند سال معرفی شده‌ است نیز مدلی بازطراحی شده از مدل سال ۲۰۱۴ همین خودرو است که از جمله تغییرات مشهود در آن می‌توان به فضای بزرگتر و انعطاف‌پذیری فضای داخلی خودرو اشاره کرد.

 

 

عنوان برترین خودروی وانت سال نیز به فورد F-150 تعلق یافته‌است، خودرویی با گیربکس ۱۰ سرعته که علاوه بر قابلیت‌های موتور و گیربکس، موتورترندز تحت تاثیر فناوری‌های به کار گرفته شده در ایت خودرو،‌حتی در ارزان‌قیمت‌ترین مدل از آن قرار گرفته‌است.