درنگ :  مسعود رحیمی مدیرکل ریالی و نشر بانک مرکزی افزود: پیش فروش سکه با قیمت‌های پایین‌تر از قیمت بازار در موعد ثبت نام برای پیش خرید و در سررسیدهای سه، شش و ۹ ماهه و یک ساله خواهد بود و عموم مردم می‌توانند با مراجعه به کلیه شعب بانک ملی در سراسر کشور نسبت به واریز وجه و پیش خرید سکه به تعداد مورد نظر اقدام کنند.

به گفته وی سکه‌های پیش فروش شده در زمان سررسید قابل تحویل خواهد بود؛ ضمن اینکه خریداران در صورت عدم تمایل به دریافت سکه می‌توانند سکه‌های خریداری شده خود را نزد بانک به امانت نگه داشته و هنگام نیاز دریافت کنند؛ ضمن اینکه سکه‌های پیش خرید شده قبل یا بعد از سررسید قابل واگذاری به سایر افراد نیز خواهد بود.

وی با تاکید بر اینکه محدودیتی در تعداد سکه‌های پیش خرید شده توسط افراد وجود نخواهد داشت افزود: با توجه به اینکه ذخایر شمش و سکه بانک مرکزی در حد کافی و قابل قبول است، محدودیتی در فروش و عرضه سکه نداریم و به مقدار تقاضای مردم پیش فروش انجام خواهد شد.

رحیمی درباره قیمت سکه‌های پیش فروش شده نیز گفت: قطعاً قیمت سکه‌های پیش فروش شده با توجه به زمان سررسید آنها متفاوت خواهد بود و ما سعی می‌کنیم با در نظر گرفتن قیمت روز بازار، نرخ‌های مناسب و جذابی را اعلام کنیم.