این شهر که طرح آن به شرکت معماری استفانو بوئری شرکتی که در زمینه توسعه پروژه‌های پاک در سرتاسر جهان شهرت یافته‌است تعلق دارد، نزدیک به ۳۰ هزار شهروند خواهد داشت.

در این شهر جنگلی بیش از یک میلیون گیاه از ۱۰۰ گونه مختلف و ۴۰ هزار درخت کاشته خواهد شد که در کنار هم ۱۰ هزار تن دی‌اکسید کربن و ۵۷ تن آلاینده را به خود جذب و سالانه ۹۰۰ میلیون تن اکسیژن تولید خواهند کرد.

در نتیجه شهر جنگلی به کاهش میانگین دمای هوا،‌ بهبود کیفیت هوای محلی، ایجاد حصارهای صوتی، ایجاد زیستگاه‌های طبیعی و بهبود تنوع گونه‌های زیستی محلی کمک خواهد کرد.

شهر جنگلی لیوژو تماما از منابع انرژی پاک نظیر انرژی خورشیدی و زمین گرمایی بهره خواهد برد از این رو شهری کاملا خوداتکا توصیف می‌شود. این شهر همچنین شامل مناطق تجاری، مسکونی، بیمارستان و دو مدرسه بوده و به خط ریل مخصوص خودروهای برقی متصل خواهد شد.

طرح بنای این شهر توسط بخش برنامه‌ریزی شهری شهرداری لیوژو تایید شده‌است و شهر با مساحتی برابر ۱۷۵ هکتار در امتداد رود لیوژو در بخش شمالی این منطقه بنا خواهد شد. این پروژه در چین از شهرت بالایی برخوردار است و در صورتی که با موفقیت انجام شود، به نمادی از شهرهای سبز در چین و سرتاسر جهان تبدیل خواهد شد. قرار است این شهر تا سال ۲۰۲۰ تکمیل شود.