درنگ: رفتن به دل طبیعت و غرق شدن در آرامش بی پایان آن؛ بهترین روشی است که می‌تواند خستگی‌های ذهنی و کاری انسان را از او دور کند. ایران زیبا مملو از طبیعت‌های بکر و دیده نشده است که برای کمپینگ و رهایی از دلمشغولی‌های روزمره می‌تواند بهترین مقصد گردشگری داخلی باشد. از این هفته هر هفته یک منطقه خوش آب و هوا که مناسب کمپینگ است را به شما معرفی خواهیم کرد.

لفور ؛ بهشتی میان سد و جنگل
یکی از بهترین منطقه‌های شمال ایران برای طبیعت گردی و جنگل پیمایی، جنگل هیرکانی لفور است که حدود ۴۰ میلیون سال قدمت دارد.

حدود دو ساعت می‌توان در میان جنگل‌های انبوه و سر سبز آن که با درختانی مانند مانند راش، ممرز، لیلکی، انجیلی، ازگیل و… پوشیده شده، پیاده روی کرد و از عطر بی‌نظیر گیاهان در کنار چشمه ساراها و آبشارهای پنهان شده در دل این جنگل لذت برد.

برای رسیدن به این منطقه پس از گذر از جاده فیروزکوه و پل سفید، باید خود را به شیرگاه برسانید. مسیر جنگل در راستای جاده سد البرز است. از سد البرز، نزدیک دو ساعت جاده خاکی در جنگل پیش روی شماست.

کمپیگ در کنار سد

کافی است یکبار به دور از خانه در دل طبیعت، شب را صبح کنید تا متوجه شوید تا چه میزان می‌توان از خواب شبانگاهی در فضایی که تنها صدای جیرجیرک‌ها به گوش می‌رسد و خبری از نور اضافی نیست، لذت برد.

در کناره‌های بالایی سد لفور فضایی وجود دارد که به همراه لیدرهای کاربلد می‌توانید به آنجا بروید و برای یک تا دو روز در آن محل اتراق کنید و از طبیعت بی‌نظیر آنجا لذت ببرید.

* نکته مهم برای کمپینگ در طبیعت این است که هیچ وقت تنها تصمیم به این کار نگیرید؛ حوادث ریز و درشت زمانی که در میان جمعیت قرار دارید به ندرت به شما نزدیک می‌شود.


اردیبهشت تا آخر شهریور به لفور بروید
اگر تصمیم گرفتید که به این منطقه خوش آب‌و هوا بروید، حتما برنامه سفرتان را از ابتدای اردیبهشت نهایت تا پایان تابستان هماهنگ کنید چرا که باتوجه به شرایط آب‌و هوایی این منطقه در فصل بارندگی جاده‌های این مسیر بسیار لغزنده و پرخطر هستند. علاوه بر این سرمای شب به شما اجازه خوابیدن در دل طبیعت را نمی‌دهد. به همین دلیل فرصت را غنیمت بشمارید و همین آخر هفته یک سفر ماجراجویانه را آغاز کنید.