درنگ: چند سالی می‌شود که تپه‌های اطراف تهران در روزهای آخر هفته میزبان علاقمندان به پرش با پاراگلایدر است. پرشی که به شما این حس را می‌دهد که به دلیل نداشتن هیچ کابینی همچون یک پرنده در آسمان رها و غوطه‌ور هستید.

در پرواز تفریحی نیاز نیست که شما از قبل دوره و یا آموزشی دیده باشید بلکه با یک استاد خلبان پاراگلایدر متصل می‌شوید و پرواز دو نفره انجام خواهید داد.

 

خلبان پرواز تفریحی دارای نه تنها دارای گواهینامه رسمی از انجمن ورزش‌های هوایی کشور است بلکه مهارت بسیار خوبی در هدایت و کنترل وسیله پروازی دارد.

هم اکنون در تهران در منطقه جنت آباد، شهران، دماوند، پردیس و … سایت‌هایی به منظور پرش با پاراگلایدر در نظر گرفته شده است که برای رفتن و خرید بلیت بهتر است ابتدا سری به سایت‌های تخفیف گروهی بزنید چرا که به طور عمومی هزینه هر دور پرواز ۱۵۰ تا ۲۰۰ هزار تومان است که با استفاده از تخفیف‌های موجود می‌توانید با حداکثر ۱۰۰ هزار تومان یک دور پرش را تجربه کنید.

در یک پرواز تفریحی حداقل یک ربع و حداکثر نیم ساعت و در شرایط مناسب هوایی حتی بیشتر در پرواز هستید. البته این مدت به شرایط آب و هوایی و میزان طاقت و سلامت شما نیز مربوط می‌شود.

در ضمن وزن هم فاکتور مهمی برای انجام این پرواز است چنانچه شما کمتر از ۴۰ کیلو یا بیشتر از ۱۲۰ کیلو باشید امکان این پرواز را نخواهید داشت.