درنگ: پرونده این پزشک که متهم است با غذای مسموم مرتکب این جنایت شده از سال ۹۵به جریان افتاد. نام این پزشک که پیش از این به‌خاطر نسخه‌های عجیبش و تجویز موسیقی استاد شجریان برای بیمارانش بر سر زبان‌ها افتاده بود این بار به‌دلیل قتل مرموز همسر و مادربزرگش فراگیر شد.

هرچند روزهای نخست پلیس نتوانسته بود به اسرار پشت پرده این جنایت دست یابد و این دکتر حتی در مراسم ختم قربانیان نیز شرکت کرده بود اما در ادامه کارآگاهان شواهدی به‌دست آوردند که نشان می‌داد عامل این جنایت پزشک مشهور است. به این ترتیب وی محاکمه و به قصاص محکوم شد. حالا با اعتراض او به رأی دادگاه پرونده در آستانه ارسال به دیوان‌عالی کشور قرار گرفته است. بابک بابازاده، یکی از وکلای مدافع پزشک تبریزی گفت: با پیگیری‌ای که داشتم، گفته شد پرونده در شرف ارسال به دیوان عالی کشور است.

وی ادامه داد: ۴جلسه برای رسیدگی به این پرونده در شعبه سوم دادگاه کیفری یک استان آذربایجان شرقی برگزار شد و شهود و مطلعین در جلسات دادگاه صحبت کردند. برخی درخواست‌ها درخصوص استخراج پیامک‌ها نیز انجام شد و در نهایت بعد از برگزاری ۴جلسه، اسفند‌ماه سال ۹۶، رأی صادر شد.

بابازاده با بیان اینکه رأی صادره ۲۹اسفند‌ماه سال گذشته به ما ابلاغ شد، گفت: ابلاغ رأی به ما، مصادف با تعطیلات نوروز شد و ما به سختی پرونده را مطالعه کردیم، زیرا نیاز بود در زندان با موکل صحبت کنیم. موکلم از ابتدا قویا اتهام را رد کرده و هیچ اعترافی به ارتکاب جرم نکرده است.بابازاده در ادامه گفت: این پرونده ۲شاکی دارد؛ یکی در مورد فوت همسر و دیگری فوت مادربزرگ موکل است. در مورد فوت مادربزرگ، دایی موکلم تقاضای دیه کرده و در مورد همسر موکل نیز اولیای دم تقاضای قصاص کرده‌اند.