درنگ: در ساعات پایانی سال ۹۶ معصومه جلیل‌پور دختر ۲۶ ساله تبریزی پس از پاسخ رد به خواستگارش، دو انگشتش قطع و روی سر و صورتش اسید پاشیده شد.

در روزهای اخیر تعدادی از پزشکان به صورت داوطلبانه مسئولیت درمان و پیگیری مشکلات وی را بر عهده گرفتند و این بیمار توسط آمبولانسی که هزینه آن توسط خیرین تهیه شده بود به تهران منتقل شد.

مصطفی ده‌مرده‌ای، رییس مرکز آموزشی درمانی شهید مطهری که سرپرستی تیم جراحی معصومه را برعهده دارد درباره وضعیت وی به خبرنگار ایلنا گفت: دو روز گذشته اولین عمل روی معصومه انجام شده و بخش‌های سوخته را که عفونت کرده بود از روی بدنش جدا کردیم.

وی با بیان اینکه در تبریز نیز مراقبت‌های ویژه‌ای از معصومه شده بود، تصریح کرد: این بیمار نمونه بسیار مشکلی است و منتظریم از پنجشنبه یا شنبه بتوانیم دیگر اعمال جراحی را روی معصومه انجام دهیم. متاسفانه اسید تمام نسوج عمقی سر و صورت معصومه را سوزانده است.

  حرف‌های تلخ جدیدترین دختر قربانی اسیدپاشی | ماجرای دردناک اسیدپاشی و تصمیمی که برای قصاص دارد

رییس مرکز آموزشی درمانی شهید مطهری با بیان اینکه احتمال دارد ۶ الی ۷ عمل دیگر روی معصومه انجام شود، خاطرنشان کرد: وضعیت جسمی و روحی معصومه تا حدودی خوب است، او در حال حاضر متوجه نیست که چه اتفاقی برایش افتاده و بعد از درمان متوجه می‌شود.

ده‌مرده‌ای با بیان اینکه امیدواریم با انجام این مراحل درمانی معصومه به زندگی عادی بازگردد، تصریح کرد: در خصوص وضعیت چشمانش اطلاعات کافی ندارم، اما چشمانش نیز تحت درمان است.

او با بیان اینکه امیدواریم معصومه به طور نسبی سلامت خود را به دست بیاورد، گفت: مرحله اول درمان حدود یک ماه طول می‌کشد و در طول این مدت در بیمارستان مطهری بستری خواهد بود، اما درمان کامل حدود سه سال زمان می‌برد.

به گفته رییس مرکز آموزشی درمانی شهید مطهری پزشکانی از دانشگاه تهران و کمپین نذر مهربانی برای درمان معصومه کمک می‌کنند.

  تصاویر معصومه ؛ قربانی تازه اسیدپاشی در تبریز | حاوی تصاویر دلخراش است