درنگ: رومان آبراموویچ، مالک ثروتمند روس باشگاه چلسی امروز روز یکشنبه اعلام کرد می‏‌خواهد بعد از ۱۰ سال زندگی از سومین همسرش جدا شود. این طلاق می‏‌تواند رکورد گران‎ترین طلاق دنیا را بشکند.

آبراموویچ ۵۰ ساله که حدود ۷ میلیارد پوند دارایی دارد برای جدایی از همسرش، داشا ژوکووا ۳۶ ساله که نویسنده مجله است به توافق رسیده است، همچنین توافق شده این دو بعد از جدایی در امور کاری و مسائل مربوط به دو فرزندشان با هم همکاری داشته باشند.

این تصمیم یک هفته بعد از این اعلام شد که آبراموویچ در مراسمی در مسکو به تنهایی و بدون همسرش حاضر شد و مردم با او سلفی گرفتند.

طبق گزارشات همزمان همسر او در نیویورک و در حال شام خوردن با نامزد جدیدش بوده است. او به همراه دو فرزندش به مناسبت تولدش در نیویورک حضور داشته و عکاسان در حالی از او عکس انداختند که حلقه ازدواجش در دستش نبوده است.

آبراموویچ برای جدایی از همسر دومش، ایرینا ویاچسلاوونا توافق کرد تا در سال ۲۰۰۷ مبلغ ۱۵۰ میلیون پوند به او پرداخت کند. آن جدایی در آن سال چهارمین طلاق پرهزینه دنیا بود.

این بار آبراموویچ می‏‌خواهد توافق طلاق را در روسیه انجام دهد تا زیر بار سهیم کردن همسرش در دارایی‌هایی که در انگلیس دارد نرود. دارایی‌ه‏ایی از قبیل قایق بزرگ و قصرها و ….